Nowoczesny sufit w kuchni

Nowoczesny sufit w kuchni

Kuchnia bywa nazywana sercem domu i jest w tym twierdzeniu wiele prawdy. To w kuchni spędzamy większą część czasu, przygotowując posiłki na najbliższych. Często też kuchnia mimowolnie zmienia się w miejsce spotkań. Żeby jednak miło spędzać czas w kuchni, pomieszczenie to powinno być zaprojektowane w sposób funkcjonalny i miły dla oka. Nowoczesny sufit w kuchni, w parze z nowoczesnymi meblami, sprawi, że z przyjemnością będziemy do niej wracać.

Tradycyjnie czy nowocześnie?

Podobno o gustach się nie dyskutuje, jednak trudno uniknąć tego tematu, gdy planujemy remont kuchni. Oczywiście nie ma jednego, wiodącego stylu, którym powinniśmy się kierować. Dzięki ogromnemu wyborowi rozwiązań, każdy może zaprojektować swoją kuchnię według własnych preferencji. Klasyczne meble nawiązujące do stylu prowansalskiego, wprowadzą do kuchni sielankowy, wiejski klimat. To rozwiązanie sprawdzi się w pomieszczeniach o dużym metrażu, pozwalając na umieszczenie dodatkowych dekoracji.

Zaletą nowoczesnych mebli jest fakt, że z łatwością możemy je dopasować nawet do małego pomieszczenia. Producenci mebli kuchennych wprowadzają coraz więcej udogodnień, które pozwalają wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni i ułatwiają funkcjonowanie w kuchni. Nowoczesne, proste fronty szafek i szuflad dają możliwość stworzenia minimalistycznej aranżacji, którą możemy uzupełnić o fantazyjne dodatki. Z nowoczesnymi meblami świetnie skomponuje się nowoczesny sufit.

Zobacz przykładowe realizacje kuchni z wykorzystaniem sufitów napinanych DPS®http://blog.dpsceilings.com/realizacje/sufit-napinany-w-kuchni/!

Całkiem nowy sufit

Zmiana tradycyjnego sufitu na nowoczesny sufit napinany może sprawić, że kuchnia nabierze zupełnie innego charakteru. Nie proponujemy gotowych rozwiązań i połączeń, gdyż nawet to najbardziej nieoczywiste może okazać się trafione. Choć sufity napinane wykorzystywane są przy projektach nowoczesnych kuchni, z powodzeniem mogą się sprawdzić również w bardziej tradycyjnej aranżacji. Wszystko zależy od naszego wyczucia oraz wybranej faktury stosowanych membran.

Nowoczesny sufit w kuchni wprowadza innowację nie tylko pod względem wizualnym, ale również technologicznym. Kuchnia to miejsce, w którym ciągle coś się dzieje – paruje woda, pryska tłuszcz – dlatego sufit powinien być bardziej wytrzymały i odporny na zabrudzenia. Dlaczego sufity napinane DPS® są stworzone do takich projektów?

  • Są pokryte warstwą teflonu, co zapobiega osiadaniu się kurzu,

  • Na ich powierzchni nie kondensuje się para wodna,

  • Nie wymagają specjalnej konserwacji,

  • Zabezpieczają przestrzeń nadsufitową przed działaniem wilgoci.

Nowoczesny, czyli jaki?

Przy projektowaniu nowoczesnego sufitu do wyboru mamy szeroką paletę barw oraz struktur, które możemy dopasować do każdej aranżacji. Jeśli wybraliśmy do naszej kuchni meble wykończone na wysoki połysk, zaprojektujmy sufit o podobnym wykończeniu (np. powłokę DPS® laque). W przypadku małej kuchni dobrym wyjściem będzie sufit wykonany z paneli lustrzanych DPS® mirror, co optycznie powiększy pomieszczenie.

Marzysz o nowoczesnym suficie w swojej kuchni? Skontaktuj się z naszym konsultantem i zrealizuj swój wyjątkowy projekt!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.