Minimalistyczna kuchnia – mniej znaczy więcej

Minimalistyczna kuchnia - mniej znaczy więcej

Kuchnia to miejsce, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Na jej remont decydujemy się dość rzadko, dlatego zmiany powinny być przemyślane. W aranżacji wnętrz wciąż króluje skandynawski minimalizm, postaw więc na proste rozwiązania także w tym pomieszczeniu. Minimalistyczna kuchnia – bo mniej znaczy więcej!

Wszystko pod ręką dzięki dobrze rozplanowanej kuchni!

Minimalizm w kuchni może dotyczyć wystroju, mebli, miejsca do przechowywania oraz sprzętów. Często wydaje nam się, że w dużej kuchni możemy szaleć z ilością szafek i wystroją, ale czy na pewno przepych w tym miejscu się sprawdza? Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna. To w niej przygotowujemy posiłki nawet pięć razy dziennie, dodatkowo spożywamy tutaj posiłki i niejednokrotnie spędzamy wspólnie czas. Minimalistyczne wyposażenie pozwoli nam na zachowanie porządku. Wiemy, że gadżetom do kuchni, pojemnikom, ozdobom trudno się oprzeć, ale niestety w nadmiarze wprowadzają nieporządek i chaos. Masz cztery pojemnik na cukier, ale używasz tylko jednego? Oddaj niepotrzebne komuś, kto będzie ich regularnie używał. Kubki i talerze to kolejne rzeczy, którą uwielbiamy kolekcjonować. Proponujemy zostawić sobie komplet, który pozwoli nam na przyjęcie gości, ale nie przesadzajmy z ilością. Czym więcej przedmiotów, tym więcej szafek potrzebujemy. Ostatecznie kuchnia wydaje się wciąż za mała i niefunkcjonalna, mimo że wcale taka nie musi być.

calciomercato-milan.it/

Rzecz o meblach. Minimalistyczna kuchnia – mniej znaczy więcej

Kuchnia urządzona w duchu minimalizmu nie jest ozdobna. Nie powinniśmy decydować się na otwarte szafki, wystawianie pojemników z przyprawami, czy ozdobnych mis z owocami. Brak przedmiotów na zewnątrz pozwala na utrzymanie porządku, nawet w trakcie gotowania! Pomieszczenie jest zabudowana, a wszystkie akcesoria, urządzenia AGD są w miarę możliwości schowane i niewidoczne. Szafki nie są wzorzyste, tylko jednolite. Kolor frontów, który świetnie sprawdza się w tej opcji to biel oraz jasna szarość lub beż. Pomieszczenie staje się jaśniejsze, przestronne. Obecnie największą popularnością cieszą się meble lakierowane, z mocny połyskiem. Wiele osób całkowicie rezygnuje z uchwytów. Najważniejsze jest wnętrze szafek. Mają być one funkcjonalne, przeznaczone do przechowania różnego rodzaju urządzeń, sztućców, zastaw. Styl minimalistyczny kocha proste formy. Aby nadać kuchni charakter musisz zadać o szczegóły. Jednym z rozwiązań jest montaż sufitu napinanego. Może mieć on prostą formę oraz dowolny kolor. Ta funkcjonalna ozdoba nie wprowadzi zamieszania i pozwoli utrzymać nam kuchnię w stylu minimalistycznym. Sufit napinany może stanowić również dodatkowe oświetlenie przestrzeni.

Kuchnia w opisywanym stylu jest idealna dla osób, które często jedzą na mieście. Pozwala on na utrzymanie wnętrza w eleganckim stylu. Mimo to fani gotowanie również mogą czuć się świetnie w poukładanej przestrzeni, gdzie wszystko ma swoje miejsce!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.