Najlepsze trendy w aranżacji wnętrz w materiałach i kolorach 2023

Od kojących odcieni zieleni, przez miękkie i organiczne materiały, po projekty inspirowane latami 70. – najważniejsze trendy projektowe, które zdominują 2023 rok, obracają się wokół naszego zwiększonego pragnienia komfortu i przytulności. Oto rzut oka na to, czego można się spodziewać w świecie projektowania wnętrz w tym roku.

 

Nowy rok to zawsze czas, kiedy zastanawiamy się nad przeszłością i z odmłodzonym nastawieniem kierujemy oczy ku nowym horyzontom. Ponieważ wiele aspektów naszego życia było tak niepewnych w ciągu ostatnich dwóch lat, sposób, w jaki postrzegamy i wykorzystujemy nasze domy, zmienił się dramatycznie. Teraz bardziej niż kiedykolwiek służył jako nasza centralna przystań komfortu, rozrywki, równowagi między życiem zawodowym a prywatnym i kreatywności.

 

Niezmiernie zdajemy sobie również sprawę z tego, jak estetyka naszych wnętrz może wpływać na naszą energię i nastrój, dlatego właściciele domów pragną projektów, które promują poczucie spokoju, zażyłości i dobrego samopoczucia. W związku z tym spodziewamy się, że trendy w aranżacji wnętrz w materiałach i kolorach na rok 2023 będą mocno skłaniać się do bogatych i przytulnych palet kolorów, takich jak burgund, ziemiste zielenie i kremowe neutralne. Dynamiczne tekstury mają również dominować w tym roku, ponieważ ludzie skłaniają się ku miękkim i przyjemnym w dotyku materiałom, które dodają swoim domom wizualnego zainteresowania, ciepła i wyrafinowania. Przechodząc do tego nowego rozdziału, przyjmijmy świeże spojrzenie z tymi najlepszymi trendami, które mogą inspirować i odżywiać duszę.

 

Bogate, ziemiste i regenerujące palety kolorów

Botaniczne odcienie zieleni

Ponieważ natura była ostatnio głównym źródłem połączenia, wytchnienia i komfortu, właściciele domów starają się dodać wpływy z zewnątrz do wnętrza, integrując zieleń w swoich wnętrzach. W ten sposób wiele odcieni zieleni zajmuje pierwsze miejsce wśród modnych palet kolorów na rok 2023. Nasze upodobanie do ziemistych, botanicznych zieleni jest preferowane ze względu na ich wrodzone właściwości uziemiające i kojące. Odcienie zieleni są również dość wszechstronne, dzięki czemu można je łatwo wykorzystać jako bazę lub połączyć z wieloma innymi tonami.

 

Delikatna szałwia jest naturalnie uspokajająca i harmonijna. Szmaragdowa zieleń ma działanie regenerujące i energetyczne. Bazylia jest energiczna i orzeźwiająca. Breezeway jest fajny i relaksujący. Estetyczne odcienie, takie jak te, nie tylko zapewniają nam poczucie dobrego samopoczucia i połączenia, ale mogą sprawić, że nasze domy będą wyglądać pięknie.

Bogate, ziemiste i regenerujące palety kolorów
Reklama:
SEO ALPHABET

Bogaty burgund

Nazwany na cześć wspaniałych czerwonych win z Burgundii we Francji, ten kolor jest z natury odważny, bogaty i zmysłowy. Dzięki głębokim czerwonym odcieniom, które emanują elegancją i ciepłem, kolor ten był uwielbiany zarówno w okresie średniowiecza, jak i renesansu, i pojawił się ponownie w latach 70-tych. Dziś obserwujemy masowe odrodzenie tego dekadenckiego i pociągającego koloru.

 

Niezależnie od tego, czy jest to burgund stłuczony, burgund jeżynowy czy bordowy Vulcan – głębia tych bogatych tonów może pięknie sprawdzić się w sypialni, salonie, jadalni, a nawet w toalecie. Będąc tak intensywnym, jak to jest, idealnie nadaje się do integracji poprzez meble, akcesoria lub dekoracje ścienne. Wybierz bordową sofę lub dwa boczne krzesła w połączeniu z klonem, dębem lub ciemnym orzechem. Różne odcienie szarości, beżu i zieleni mogą również wyglądać uderzająco z tym kolorem, jednocześnie pomagając złagodzić intensywność. Aby uzyskać świeży i odważny, nowoczesny akcent, rozważ połączenie bordowych narzut, poduszek lub sztuki abstrakcyjnej z pastelowym różem.

 

Ciepły, kremowy alabaster

Chłodne, świeże i współczesne neutralne to wybór używany od lat. Ale w miarę jak zmieniają się czasy, zmieniają się nasze preferencje, aw tym roku obserwujemy zmianę w kierunku cieplejszych neutralnych, takich jak Alabaster. Alabaster to delikatny kremowy odcień, który jest uważany za biały, ale bez surowości. Ma bardziej kość słoniową o stosunkowo wysokim współczynniku odbicia światła, co oznacza, że ​​rozjaśni każde wnętrze i optycznie je optycznie. Alabaster jest również minerałem, który był powszechnie używany do rzeźbienia posągów, dlatego jest wyraźnie znajomy.

 

Przez cały 2023 r. będziemy widzieć ten rodzaj kremowego odcienia, a także beże i akty, które będą neutralnymi kolorami z wyboru. Zastosuj go bezpośrednio jako podstawę lub wybierz tapicerkę i meble, aby go wkomponować. Aby stworzyć bardziej podnoszący na duchu i radosny klimat, zmieszaj go z brązowymi, przewiewnymi niebieskimi lub delikatnymi różowymi tonami.

 

Materiały miękkie, przyjemne w dotyku i teksturowane

Plisy w stylu retro

Jako kultowy styl w modzie, plisy są modną i wyrazistą ozdobą materiałową stosowaną od wieków. Te detale przypominające akordeon powstały w starożytnym Egipcie i pojawiły się ponownie w latach 50. i ponownie w latach 70. Najbardziej znana z subtelnego piękna, które ujawnia się poprzez ruch pofałdowanej faktury, ta intrygująca tkanina w stylu przechodzi nowoczesny lifting. Widzimy, jak plisy łączą się z wystrojem wnętrz poprzez lnianą tapicerkę, abażury, a nawet pufy. Zasłony plisowane i inne formy zabiegów okiennych są również dziś bardzo rozpowszechnione. Wystarczy kilka prostych dotknięć, aby nadać głębi, ruchu i płynności materiały, które w innym przypadku wydawałyby się dość statyczne.

 

Czeczot drewna

Wyróżnia się intrygującą niedoskonałością i niepowtarzalnym wyglądem, ten rodzaj drewna pochodzi z dziwnych narośli, które występują w wielu różnych rodzajach drzew. Więc żadne dwa kawałki nigdy nie będą wyglądały tak samo. Oznaczenia i skręty marmurkowe w całym drewnie sprawiają, że wydaje się z natury abstrakcyjna, niosąc bogaty i rustykalny klimat, który idealnie pasuje do każdego nowoczesnego domu. Jako rzadki i piękny segment drewna zasługuje na pokazanie. Wybierz drewno czeczotowe na stolik kawowy lub stolik pomocniczy w salonie. Dodaj przyciągającą wzrok kredenzę lub skrzynię z drewna burl. Nawet zwykła taca lub ramki do zdjęć są doskonałym sposobem na wprowadzenie tych uderzających tonów. Rustykalny charakter tego drewna może pięknie komponować się z nowoczesnymi elementami, dodając odpowiednią ilość ciepła.

Materiały organiczne

W przypadku włókien naturalnych i materiałów organicznych pojawia się wiele pomysłowości, które zachęcają nas do przyjmowania projektów bardziej przyjaznych dla środowiska. Oprócz tego, że są lepsze dla planety, naturalne cechy mogą tchnąć ciepło i teksturę, sprawiając, że każda przestrzeń jest spokojna i spokojna. Aby osiągnąć bardziej ekologiczny schemat projektowania, skoncentruj się na zamianie mebli i podłóg z materiałów syntetycznych na naturalne drewno z certyfikatem FSC. Wybierz produkty, które są pozyskiwane lokalnie, aby zmniejszyć ich ślad węglowy. Lub poszukaj zrównoważonych materiałów, takich jak rattan, wiklina i juta, które są równie trwałe i piękne. Zapotrzebowanie na materiały organiczne i elementy naturalne będzie nadal rosło, więc wejście w ten trend teraz będzie wielką korzyścią zarówno dla projektantów, jak i właścicieli domów.

Wskazówki, jak uwzględnić te trendy w projektowaniu wnętrz z 2023 r. W swoim programie:

Obejmij biofilny projekt

Biophilic design polega na łączeniu ludzi i naszego otoczenia z naturą. Można to osiągnąć, używając inspirowanych naturą kolorów i materiałów organicznych, które odwzorowują te głęboko spokojne efekty, których szukamy na zewnątrz. Wprowadź bogate i ziemiste zielenie, wykraczając poza podstawowe rośliny doniczkowe. Zamiast tego idź na całość, używając zieleni jako podstawy w całym wnętrzu lub stwórz charakterystyczną, pokrytą roślinami zieloną ścianę, aby uzyskać dramatyczny i ożywczy pokaz. Dla tych, którzy nie są gotowi do nurkowania, poszukaj akcentujących krzeseł w aksamitnej leśnej zieleni lub wprowadź je za pomocą wspaniałych detali, takich jak pajęczy zielony marmur. Odsłonięte słoje drewna, meble z żywymi krawędziami i tkane materiały mogą nadać pomieszczeniu dużą głębię, jednocześnie zapraszając do domu te cechy natury.

 

Mieszanie Modern z Retro Vintage

Styl retro z lat 70., inspirowany stylem kalifornijskim, może nadać każdej przestrzeni beztroską pewność siebie i osobowość. Użyj zaokrąglonych mebli w kolorze bordowym lub zielonym mchu obok kremowej palety. Połącz kilka elementów vintage, takich jak mosiężne kinkiety lub plisowane lampy. Wybierz niedopasowane drewniane kredensy w sypialni i zaszalej na dywanie w stylu perskim lub sztucznej skórze bydlęcej, aby uzyskać wizualną teksturę. Oprzyj się w kuchni na staromodny wystrój w stylu wiejskiego domu i zamontuj duże, oprawione w ramy plakaty w stylu vintage. Pamiętaj, że dopóki używasz spójnego schematu kolorów, możesz bawić się unikalnymi i niepasującymi do siebie elementami. Aby uzyskać lepszą perspektywę wizualną swoich projektów, wypróbuj nasze oprogramowanie do projektowania 3D Home By Me, które wyświetli Twoje spersonalizowane projekty w łatwym formacie cyfrowym.

Tekstury warstw

Tekstury warstwowe to rosnący trend, który jest podkreślany prawie tak samo, jak nasze ukochane odcienie zieleni. Tak więc wszystko, co wydaje się i wygląda przytulnie, jest w tym roku na stole. Widzimy nawet, jak ściany są ozdabiane większą ilością tekstur. Od ocalałych desek stodoły, przez prześcieradła, po urocze panele w stylu retro – możesz użyć drewna, aby podnieść fakturę i urok każdego pomieszczenia. Aby uzyskać warstwowy wygląd, który jest bardziej komfortowy, połącz szereg materiałów naturalnych i organicznych w meblach, podłogach i wystroju. Skoncentruj się na łączeniu mebli z drewna burlowego z ciepłymi neutralnymi kolorami i teksturowanymi tkaninami, takimi jak bouclé. Nawet metal i kamień mogą wyglądać niesamowicie w zestawieniu z cieplejszymi tonami i miękkimi, pluszowymi materiałami.

Na koniec

Każdy kolor emanuje emocjami, dlatego palety kolorów używane w domu odgrywają kluczową rolę w tym, jak się czujemy. Stosowanie różnych faktur zachęca nas również do dotyku i dotyku, tworząc tym samym głębsze połączenie z naszymi wnętrzami i wnosząc do przestrzeni poczucie duszy. Aby dobrze rozpocząć ten nowy rok, skoncentruj się na najważniejszych pojawiających się trendach w materiałach i kolorach na 2023 r., które są emocjonalnie regenerujące i bezkompromisowo ekspresyjne.