Nasze spojrzenie na trendy w projektowaniu wnętrz w 2023 roku

Nowy Rok to wiele zmian…

i niezależnie od tego, czy jesteś typem, który podpisuje się pod ideą postanowień lub celów, jest coś wyjątkowego w ustalaniu intencji i czekaniu na to, co nas czeka z każdym nowym rokiem kalendarzowym. Jeśli chodzi o przestrzeń aranżacyjną, nowy rok jest często wypełniony debatą o tym, co jest „w” i „na zewnątrz”.

Nasz zespół podziela mieszane uczucia co do idei trendów w projektowaniu, ale prawda jest taka, że ​​nasze domy nieustannie ewoluują i często odzwierciedlają to, co dzieje się wokół nas. Zawsze fajnie jest obserwować, jak wzory materiału, formy i wpływają na przypływy i odpływy z roku na rok. Cieszymy się, że możemy podzielić się kilkoma rzeczami, których nie możemy się doczekać, aby włączyć ich więcej w 2023 roku. 

Nasze spojrzenie na trendy w projektowaniu wnętrz w 2023

Wahadło projektowe powraca do tradycjonalizmu, ponieważ spędzamy coraz więcej czasu w pomieszczeniach i tęsknimy za poczuciem komfortu, które ponadczasowe, ciepłe elementy wnoszą do naszych przestrzeni. W tym roku zachęcamy naszych klientów do przyjmowania bogatych materiałów, które wnoszą głębię do domu, i cieszymy się, że możemy zobaczyć odrodzenie tradycyjnych detali we wszystkim, od architektury po projektowanie produktów.

Oto kilka „trendów” w projektowaniu, których oczekujemy w tym roku:

 

Elementy z ciężkimi wzorami  

Chociaż w 2021 roku widzieliśmy wiele elementów z wieloma wzorami, w nadchodzącym roku spodziewamy się jeszcze więcej. Wzory na dużą i małą skalę stają się coraz bardziej widoczne we wszystkim, od tapet przez pościel po zabiegi okienne!  

 

Chociaż zobowiązanie się do wzoru może wydawać się onieśmielające, istnieją niezliczone sposoby na włączenie większej liczby wzorów do swojej przestrzeni, które nie wymagają zakrywania ścian od podłogi do sufitu. Pomyśl o wzorzystych tekstyliach, dywanikach, a nawet dziełach sztuki! Chodzi o zabawę skalą i utrzymanie spójnej palety kolorów, aby Twoja przestrzeń była spójna i interesująca.

 

Romantyczne materiały i tekstury

Cieszymy się, że w tym roku wprowadzimy do naszych przestrzeni więcej romantycznych i kapryśnych wpływów projektowych i spodziewamy się kontynuacji materiałów żłobkowanych, ryflowanych, zapiekanych, prążkowanych i koronkowych. Te elementy nie tylko zmiękczają nasze domy i wprowadzają uczucie ciepła i nostalgii, ale mogą nadać wymiar nawet najmniejszej z palety kolorów. 

 

Te romantyczne detale wydają się nieoczekiwane w zestawieniu z nowoczesnymi elementami i kanciastymi sylwetkami i można je łatwo włączyć zarówno do dużych, jak i małych mebli i dekoracji.

 

Przesadne proporcje 

Zabawa ze skalą jest zawsze świetnym sposobem na uatrakcyjnienie projektowania, a w tym roku jesteśmy podekscytowani, widząc jeszcze więcej przerysowanych proporcji we wszystkim, od tworzącego oświadczenia oświetlenia po rzeźbiarskie wazony i dzieła sztuki.

 

Nawet proporcje twardych wykończeń, takich jak płytki i okucia, mogą wydawać się przesadzone i przyciągać wzrok do każdego szczegółu, nadając każdemu wnętrzu niestandardowego i przemyślanego charakteru.

Zmiękczone meble kuchenne

Cieszymy się, że w tym roku zobaczymy więcej konstrukcji przypominających meble w kuchni i wystroju przypominającego przestrzeń życiową w kuchni. Od lat używamy dzieł sztuki w kuchniach i uwielbiamy włączać lampy i inne nieoczekiwane elementy wystroju i wykończenia, aby zmiękczyć twarde linie szafek kuchennych i urządzeń.

 

 

Cieplejsze palety materiałów i kolorów 

Od terakoty do głębokich odcieni brązu i ciepłego naturalnego kamienia i drewna, spodziewamy się, że w 2023 r. pojawi się jeszcze więcej ciepłych palet materiałów i kolorów. Po kilku latach niepewności w świecie zewnętrznym te ciepłe odcienie są pocieszające i zachęcające, zachęcając Cię usiąść i zostać na chwilę. 

 

Chociaż ciepłe i rdzawe odcienie są zwykle kojarzone z jesiennymi i zimowymi miesiącami, spodziewamy się, że będą miały siłę przetrwania przez cały rok, ponieważ nadal tworzymy w domu przestrzenie schronienia.

Cokoły 

Chociaż cokoły nie są nowym trendem, widzimy, że coraz więcej osób włącza je do swoich przestrzeni i wszyscy za tym jesteśmy! 

 

Cokoły mogą być świetnym sposobem na dodanie nowej warstwy materiału lub tekstury w domu, wypełnienie pustej przestrzeni, wprowadzenie zmian wysokości lub wszystkich powyższych!

 

Jesteśmy podekscytowani, widząc nowe wariacje na temat materiałów i kolorów cokołu, a może nawet będziemy mieć kilka do udostępnienia w naszych nadchodzących kolekcjach z McGee & Co (podpowiedź).

 

Dobrze umieszczona grafika może całkowicie odmienić Twoją przestrzeń…

i jest to jeden z najlepszych i najprostszych sposobów na dodanie osobowości, koloru lub tekstury do każdego pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy masz własną kolekcję dzieł sztuki, którą zbierałeś przez lata, szukasz najlepszego miejsca do powieszenia swoich rodzinnych zdjęć, czy chcesz odświeżyć ściany nowymi dziełami, czasami wystarczy trochę inspiracji, aby się do tego zaangażować idealne miejsce!

 

W tym poście dzielimy się tym, w jaki sposób włączamy dzieła sztuki w każdą część domu, od przedpokoju po garderobę.

 

Grafika w przedpokoju 

W przedpokoju chodzi o stworzenie przyjemnego wrażenia, aby ustawić scenę dla reszty Twojej przestrzeni. Uwielbiamy używać grafiki jako centralnego punktu nad stołem konsoli lub wiszącej samotnie, aby wprowadzić naszą paletę kolorów lub tekstur do domu.

 

 

Grafika w wielkim pokoju 

Wspaniały pokój to świetne miejsce na umieszczenie elementów wyrazistych, jeśli masz dużą pustą ścianę, mniejsze, ułożone w stos elementy w rogu, a nawet elementy w ramkach stylizowane na zabudowę. Chociaż w naszych projektach zazwyczaj nie używamy wielkoformatowych  zdjęć rodzinnych  nad kominkiem, uwielbiamy używać zdjęć rodzinnych w ramkach, które wydają się nieco bardziej osobiste i można je łatwo wymieniać wraz z rozwojem rodziny z biegiem lat!

Grafika w kuchni + jadalni 

Chociaż stylizacja grafiki w kuchni i jadalni może wydawać się sprzeczna z intuicją, to właśnie dlatego jest tak interesująca i przyciągająca wzrok! Uwielbiamy używać  obrazów inspirowanych stylem vintage  lub inspirowanych stylem vintage, a także martwej natury opartej na blacie lub stylizowanej na bufet jadalny lub większych abstrakcyjnych elementów, które wypełniają dużą przestrzeń na ścianie!

 

Grafika w sypialni

W sypialni grafika może wywrzeć duży wpływ, gdy zostanie umieszczona na łóżku, na komodzie lub szafce nocnej. Uwielbiamy używać dwóch lub trzech symetrycznych elementów nad łóżkiem, aby stworzyć powtórzenia i wypełnić przestrzeń, mniejszych elementów inspirowanych stylem vintage, które dodają charakteru, oraz dużych abstrakcyjnych elementów nad komodą, aby stworzyć centralny punkt!

 

Grafika w łazience 

Łazienka to kolejne nieoczekiwane miejsce do powieszenia dzieł sztuki, ale to świetny sposób, aby toaleta lub główna wanna wydawały się celowe i wyselekcjonowane. Ponadto grafika w łazience może natychmiast dodać osobowości, koloru i tekstury!

 

Na zakończenie

Każdy z nas ma mieszane uczucia co do idei w projektowaniu wnętrz. Za modą nie jest też rzeczą prostą. Mieszkanie można przystroić do obowiązujących trendów, drobnymi dodatkami, ale często z reguły wymaga większych zmian. Dlatego kierowanie się tylko modą nie jest zawsze dobrym rozwiązaniem, szczególnie gdy zmieniają się one tak często.