Czy sufit napinany w kuchni to dobre rozwiązanie?

6 kwietnia 2017 by in category Sufity napinane tagged as with 0 and 0
Home > Blog > Sufity napinane > Czy sufit napinany w kuchni to dobre rozwiązanie?

Kuchnia to miejsce, które wyróżnia się na tle pozostałych pomieszczeń w domu. To w kuchni spędzamy najwięcej czasu przygotowując posiłki, jedząc czy sprzątając. W związku z tym zarówno podłogi, ściany, jak i sufit narażone są na zabrudzenia. Jeśli więc jesteśmy na etapie planowania remontu w kuchni, warto wziąć pod uwagę rozwiązania, które uczynią to pomieszczenie jednocześnie estetycznym i odpornym na działanie niekorzystnych czynników. Kiedy już wybierzemy rodzaj podłogi i odpowiednią farbę do ścian, pozostanie nam decyzja dotyczącą rodzaju sufitu. Optymalnym rozwiązaniem jest sufit napinany, ale czy sprawdzi się w kuchni?

Zalety sufitów napinanych w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, które brudzi się najszybciej. Szczególnie powierzchnia sufitu jest narażona na oddziaływanie takich czynników, jak tłuste zabrudzenia czy para wodna. Czy w tak niekorzystnych warunkach warto zamontować sufit napinany? Oczywiście, że tak i to z kilku powodów:

  • sterylność – sufity napinane nie wymagają specjalnej konserwacji, a ich odświeżenie po kilku latach można wykonać za pomocą wody i przeznaczonego do tego celu preparatu,

  • nieprzemakalność – membrana wykorzystywana w technologii sufitów napinanych jest w 100% nieprzemakalna. Stanowi więc idealną barierę ochronną dla konstrukcji stropu i ukrytych w części nadsufitowej instalacji,

  • antystatyczność – jeszcze na etapie produkcji membrana jest pokrywana warstwą teflonu, co sprawia, że na suficie nie osiadają cząsteczki kurzu,

  • bariera termiczna – sufit napinany to również oszczędność dla naszego portfela! Stanowi on swoistą warstwę izolacyjną, więc ciepło pozostaje w pomieszczeniu.

Jesteś ciekaw, jak prezentuje się sufit napinany w kuchni? Zapraszamy do naszej galerii z sufitami napinanymi w kuchni!

Takiej kuchni nie będzie miał nikt!

Wspomniane wcześniej korzyści to nie jedyny argument przemawiający za sufitem napinanym w kuchni. To świetny wybór także dla wielbicieli designu i niestandardowych rozwiązań aranżacyjnych. Dostępna gama kolorów i struktur jest wyjątkowo bogata, co pozwala stworzyć wiele wyjątkowych projektów. Co więcej, oprócz jednolitych kolorów możemy również wybrać opcję z wielkoformatowym nadrukiem, także naszego autorstwa. Możemy być pewni, że nasz projekt kuchni będzie jedyny w swoim rodzaju.

Jednak sufit napinany w kuchni wcale nie musi być zwyczajny. Dzięki systemowi DPS® 3D możemy stworzyć sufit o dowolnym kształcie, który będzie pełnił rolę dekoracyjną. Morskie fale, futurystyczne skosy, a nawet bryły – tutaj ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Co więcej, sufit ten może także pełnić rolę oświetlenia. Systemy świetlne DPS® pozwalają na uzyskanie delikatnego, bezcieniowego światła, które doskonale nadaje się do pracy w kuchni.

Nadal zastanawiasz się, czy sufit napinany w kuchni to rozwiązanie dla Ciebie? Zadzwoń do nas i dołącz do grona zadowolonych klientów Grupy DPS®!

Add comment

BY GRUPA DPS®

strony internetowe - mediamass.