Czarny sufit w kuchni – hit czy kit?

Czarny sufit w kuchni – hit czy kit?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy wyjątkowo dużo czasu. Wspólnie w niej gotujemy, spożywamy posiłki, siedzimy przy kubku kawy. Gdy stajemy przed koniecznością remontu kuchni, staramy się wybierać ponadczasowe rozwiązania, które będą nam służyć latami. Wybierając kolory ścian i sufitów w kuchni zwykle kierujemy się klasyką, jednak nowoczesne aranżacje dopuszczają różne kolory ścian i sufitów, także te ciemne. Czy jednak czarny sufit w kuchni to dobre rozwiązanie?

Czarny sufit nie dla każdego

Choć czerń to piękny kolor, czarny sufit to rozwiązanie, które nie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Jeśli już zdecydujemy się na czerń na suficie, powinna ona korespondować z pozostałymi elementami w pomieszczeniu, np. szafkami kuchennymi czy ozdobnymi detalami. Musimy również pamiętać, że czerń optycznie zmniejsza pomieszczenie. Mając małą kuchnię w bloku lepiej postawić na jaśniejsze barwy.

Mimo wspomnianych wcześniej wad, czarny sufit w kuchni może się prezentować naprawdę pięknie i nadać wnętrzu nieco tajemniczości.

Czerń – stworzona dla dużych mieszkań

Czarny sufit lub podłogę często możemy spotkać w stylowych aranżacjach projektantów wnętrz. I nic w tym dziwnego, współczesny design kocha czerń. Jeśli marzy się nam czerń w kuchni, wystarczy kierować się poniższymi wskazówkami, by efekt był zgodny z naszymi oczekiwaniami:

  • Czarny sufit najlepiej sprawdzi się w wysokim mieszkaniu – to świetny pomysł, gdy zależy na, by sufit optycznie obniżyć,
  • By uniknąć wrażenia tandetnego przepychu wybierzmy sufit o matowym wykończeniu,
  • Czerń pochłania światła, dlatego należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu w kuchni.

Sufit idealny?

Czarny sufit nie wybacza nawet najmniejszych błędów, dlatego powinien zostać wykonany z wyjątkową starannością. Nic tak nie szpeci wymarzonego sufitu, jak widoczne zacieki, nierówności czy pęknięcia. Jeśli zależy nam na nieskazitelnym efekcie, możemy zdecydować się na jedno z trzech rodzajów wykończenia:

  • Gładź szpachlowa – to najprostszy sposób, by osiągnąć efekt idealnie gładkiego sufitu. Jednak położenie idealnie równej warstwy gładzi szpachlowej wymaga od nas doświadczenia i precyzji. Niestety efekt nie zawsze jest zgodny z planem,
  • Sufit podwieszany – wykonany z płyt kartonowo-gipsowych. Pozwala ukryć stary sufit i zamaskować nieestetyczne instalacje. Jednak jego montaż jest czasochłonny i generuje dużo pyłu, a efekt nie jest długotrwały,
  • Sufit napinany – wykonany z lekkiej membrany PVC, pozwala stworzyć efekt idealnie gładkiej powierzchni i to nawet w jeden dzień!

Spośród wymienionych rozwiązań rekomendujemy montaż sufitu napinanego DPS®. Ich ogromną zaletą są niemal nieograniczone możliwości aranżacji. Wystarczy wybrać dowolny kolor oraz teksturę, a resztę wykona doświadczony montażysta!

Nadal się zastanawiasz, czy czarny sufit w kuchni to rozwiązanie dla Ciebie? Skontaktuj się z naszymi konsultantami, którzy pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązanie do Twojej kuchni!

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.